Ostatnie zmiany: 20 maja 2012r., 22:15
Autor: Michał Bieliński (SFX)

NIEDZIELA - 20 maja 2012r.

Krótki skrót niedzielnych wydarzeń biegowych.

Dzisiejszy dzień to przede wszystkim koszalińska impreza biegowa, i nie tylko... czyli jubileuszowy X Bieg Wenedów organizowany przez lokalny TKKF. W iście tropikalnej aurze rozegrane zostały wpierw biegi dziecięce, by dokładnie w południe ruszył bieg główny na dystansie 10 kilometrów.

OTO WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

W najbliższym czasie zaprezentujemy naszą galerię profesjonalnych zdjęć z biegu.

W dniu dzisiejszym mieszkańcy Koszalina byli reprezentowani też na XXX edycji Maratonu Toruńskiego przez dziennikarza sportowego gazety Miasto Marcina Burzyńskiego. Jego debiut w maratonie wypadł niestety w dniu, kiedy warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne dla biegnących. Upał, bezpośrednie słońce i brak wiatru spowodowały, że przedstartowe zamierzenia były bardzo mało prawdopodobne do zrealizowania. Mimo wszystko, przy wielu problemach, które zaczęły występować już przed trzydziestym kilometrem (co można ocenić jako słynną "ścianę") Marcin uporał się z dystansem. Na mecie zjawił się jako 358. zawodnik maratonu spośród 450 osób, którym udało dotrzeć się do mety. Jego życiówką staje się więc czas 4 godzin 44 minuty 31 sekund. W swojej kategorii wiekowej zajął 42. miejsce z 60. Gratuluję debiutu. Niełatwo jest ukończyć maraton, szczególnie w takim dniu.