Data wpisu: 15 marca 2012r.
Ostatnie zmiany: 15 marca 2012r.
Autor: Mirosław Bierkus (Miriano)

Relacja: XI Półmaraton Bałtycki

11. marca rozegrany został w Świnoujściu kolejny bieg wliczany do Międzynarodowej Polsko - Niemieckiej Ligi Biegowej na 2012 rok. Była to XI edycja Półmaratonu Bałtyckiego na trasie Świnoujście Ahlbeck Heringsdorf - Bansin i z powrotem do Świnoujścia gdzie była usytuowana meta. Zawodnicy mieli do pokonania dystans półmaratonu (21,1km).

Udział wzięło aż 70 zawodników ze Szczecina, Stargardu, Koszalina, Kołbaskowa, Goleniowa, Warszawy, Wolina, Międzyzdrojów, Brodnicy i Świnoujścia oraz niemieccy zawodnicy z Garzu, Bansinu, Wolgastu. Jest to rekordowa liczba startujących zawodników.

Wśród startujących nie zabrakło zawodników z Koszalina Andrzej Jakubowski, Tomasz Czuczak i Mirosław Bierkus.

Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej XI Półmaratonu Bałtyckiego został Robert Kopcewicz z Goleniowa w czasie 1 godz. 23 min. 20 sek. przed Arturem Millerem z Warszawy 1 godz. 26 min. 32 sek. i Januszem Michalskim ze Świnoujścia 1 godz. 27 min. 48 sek.

Bardzo dobrze zaprezentował się 56 letni zawodnik KSM Przylesie / TKKF Koszalin Mirosław Bierkus, który z czasem 1 godz. 29 min. 59 sek. zajął w klasyfikacji generalnej wysokie ósme miejsce. A trzecie w kategorii wiekowej M 45-56 lat. Tomasz Czuczak z czasem 1 godz. 41 min. zajął 24. miejsce, Andrzej Jakubowski z czasem 2 godz. 28 min. 04 sek. zajął 61. miejsce.

Następny bieg zaliczany do Międzynarodowej Ligi Biegowej już 07. kwietnia. Będzie to Bieg Wielkanocny w Forcie Zachodnim na dystansie 10km.